Українська опозиція може подати позов проти Януковича в ЕСПЧ

За заявою одного з лідерів української опозиції Арсенія Яценюка, опозиціонери можуть звернутися з позовом проти президента країни Віктора Януковича до Європейського суду з прав людини.

Раніше опозиція подала позов до Вищого адміністративного суду України до президента Януковича, якого звинувачує в протиправних діях на вищому державному посту. Пізніше до позову були прикладені заяви, підписані сотнями тисяч українців. Сьомого вересня Вищий адмінсуд України повернув позивачеві позовну заяву, пояснивши це тим, що позивач не виклав обставини, які обгрунтовують ці вимоги, також в позові не представлені докази, що підтверджують ці обставини.

В даний момент опозиція розглядає можливість поводження з позовом до Європейського суду. За словами Яценюка, опозиціонери зібрали перелік звинувачень на адресу нині чинного президента. Позов складатиметься з шістнадцяти пунктів звинувачень в порушенні української Конституції. Зокрема це стосується підписання харківської угоди – надання знижки 100 доларів на газ в обмін на продовження перебування Чорноморського флоту Росії в Криму, прийняття Податкового кодексу, закону про мови, пенсійної реформи.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.