РФ у разі створення двостороннього консорціуму транспортуватиме 60 млрд куб. м газу через Україну

Росія пропонує Україні забезпечити гарантований транзит газу в об’ємі 60 мільярдів кубометрів в рік за умови створення двостороннього консорціуму з управління української ГТС без участі Європейського Союзу.

При цьому створення трибічного консорціуму із залученням ЄС Москва вважає сумнівним, адже європейська сторона не може гарантувати об’єми споживання палива. Газпром не піде на домовленості, якщо Верховна Рада України прикмет законопроект про створення консорціуму в діючій редакції. Документ складений з урахуванням вимог, які Брюссель висунув Україні виходячи з можливого членства України в Європейській енергетичній спільноті. Київ неодноразово пропонував створити консорціум з управління української ГТС в трибічному форматі – за участю Європи і Росії. В той же час Україна і РФ у рамках газових переговорів, які тягнуться вже не перший рік, обговорюють і двосторонній формат консорціуму.

Законопроект, який дозволяє здавати українську ГТС в оренду, поступив на розгляд депутатів в п’ятницю, 26 квітня. Документом передбачена можливість приватизації Нафтогазу.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.