Опозиція зриває відкриття нової сесії Верховної Ради

Українська опозиція сьогодні, 5 лютого, в перший день роботи Верховної ради після канікул ще до початку засідання заблокувала президію і трибуну. Вимогою опозиціонерів стало введення в дію з цього дня нової системи для голосування Рада-3, яка не дозволяє депутатам голосувати за своїх відсутніх колег.

Депутати від меншості вивісили декілька плакатів: Рада гниє з Рибалки!, Кнопкодавам – ні!. Напередодні, 4 лютого, спікер Володимир Рибак повідомив, що експертиза показала ненадійність системи Рада-3, на розробку якої свого часу екс-спікер, а тепер лідер Батьківщини Арсеній Яценюк витратив мільйони бюджетних коштів. Блокування роботи парламенту – один з небагатьох способів опозиції нагадати про себе, тепер опозиціонери вирішили боротися з кнопкодавством. Опозиціонери явно готуються до силових дій – усі вони без піджаків і краваток. Депутати з фракції УДАР одягнені в червоні батники з написом Голосуй особисто.

Закони України передбачають персональне голосування депутатів в Раді. Але останніми роками звичними стали так звані кнопкодави або піаністи. По сигналу від керівника фракції вони голосували за себе і відсутніх колег.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.