Українці можуть мониторить вибори в Інтернеті

Хід української виборчої кампанії тепер може контролювати кожного, оскільки в Україні запрацював інтернет-ресурс ELECTUA.ORG, що дозволяє українцям повідомити про факт виявленого порушення і навіть оприлюднити своє повідомлення.

За словами менеджера проекту ELECTUA.ORG Віталія Бохняка, нововведення повинне вплинути на суспільну свідомість. Це своєрідна спроба притягнути увагу громадян України до того, щоб бути активнішими виборцями і особисто стежити за проведенням виборчого процесу. Віталій Бохняк пояснив, що для публікації повідомлення треба вибрати тип порушення, позначити його на карті і описати в текстовому вікні. Повідомлення розділяються на ті, які мають бути перевірені, і достовірні.

Новий інтернет-ресурс розпочав роботу з 1 вересня, за цей час на нім зафіксовані 140 повідомлень про різні порушення, виявлені користувачами в ході протікаючої виборчої кампанії. За словами Бохняка, найбільша кількість порушень пов’язана з псуванням агітматеріалів. Є також повідомлення про тиск на виборчий процес правоохоронних органів під час виборчої кампанії.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.