У Неаполі затримали Миколу Мельниченка

В п’ятницю, 3 серпня, в аеропорту Неаполя був затриманий екс-майор Держохорони України Микола Мельниченко – герой касетного скандалу. Будучи упродовж декількох років охоронцем колишнього президента України Леоніда Кучми, він зробив аудіозаписи, які послужили основою для закладу справи на екс-президента у зв’язку зі вбивством журналіста Георгія Гонгадзе. Пізніше за самого Мельниченка запідозрили в підробці документів і розголошуванні держтаємниці.

У вересні 2011 року СБУ оголосила Мельниченка в розшук. Нагадаємо, в квітні поточного року він на своїй сторінці в соцсети Facebook написав, що знає подробиці справи про вбивство депутата і бізнесмена Євгенія Щербаня. Якщо дуже коротко – те в кабінеті Кучми про вбивство Щербаня говорили. Я готовий надати усю наявну у мене інформацію, в першу чергу синові Щербаня, щоб він знав правду про вбивство батька, якою б вона не була, – писав Мельниченку.

Затримали колишнього майора відразу після прибуття рейсу з Вашингтону по ордеру, виданому київським судом восени 2011 року. За словами самого Мельниченка, він заявив про готовність пройти процедуру екстрадиції в Україну. Зараз він знаходиться в еміграційній в’язниці.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.