У івано-франківській області 9 травня перезахоронюватимуть останки більше 600 чоловік, убитих НКВД

В день перемоги в івано-франківській області перезахоронюватимуть ексгумовані останки більше шестисот чоловік, загиблих в застінках НКВД в 1939-1941 г.г. Захід почнеться на місцевому кладовищі в селі Пшеничники опівдні.

9 травня за ініціативою нашої обласної організації Всеукраїнського суспільства Меморіал відбудеться вшановування і перезахоронює в селі Пшеничники Тисменицкого району останків жертв НКВДистских масових репресій, – заявив голова івано-франківської обласної ради Василь Скрипничук. За словами директора обласної організації Пам’ять, експертизу останків в Пшеничниках проводив незалежний судмедексперт. Коли прийшли німці, вони відкрили камери і камери були повністю завалені людським одягом. І знайшли там електричний стілець, який використали. Тобто це ті люди, які жили в центральній частині міста, їх виселили і знищили через те, що тодішнім радянським, які зайшли в 1939 році, ніде було жити. І там, можливо, не лише були українці. Але це люди, які знищені у той час, – розповів глава Пам’яті.

Розкопки в івано-франківській області проводилися з 2010 року. Учасники розшукових заходів відмічали, що на ексгумованих останках людських тіл не було одягу, були відсутні і сліди від вогнепальних поранень.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.