Президент України виступив на церемонії запуску лінії по утилізації корпусів ракетних двигунів

Україна знаходиться на завершальній стадії виконання своїх зобов’язань за угодою про скорочення стратегічних наступальних озброєнь(СНВ). Про це заявив президент України Віктор Янукович в ході церемонії відкриття підприємства, яке займатиметься утилізацією корпусів ракетних двигунів. Це підприємство створене на базі НВО Павлоградський хімічний завод.

Зокрема, глава України сказав, що нині можна упевнено заявити про настання фінального етапу практичної реалізації українських зобов’язань за договором про обмеження і скорочення СНВ. Президент нагадав, що з березня цього року на НВО Павлоградський хімічний завод вже функціонує лінія по утилізації протипіхотних хв. Тепер робиться запуск лінії по утилізації корпусів ракетних двигунів. Янукович підкреслив, що Україна завжди була активним учасником глобального процесу роззброєння. Декларація про державний суверенітет закріплює намір України дотримуватися без’ядерних принципів.

На церемонії був присутнім Джон Теффт, посол США в Україні. У своїй промові він відмітив, що цей день можна назвати днем перековуваної мечів на орала. Теффт підкреслив, що нинішня подія є віхою в процесі виконання домовленостей, які в 2010 році були досягнуті між президентами США і України. Він нагадав, що з 1999 року Агентством Міноборони США на роботи по демонтажу ракет і знищенню твердого ракетного палива було спрямовано 194,5 мільйонів доларів.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.