Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити €12 тис. 51-річному українцеві

Європейський суд з прав людини задовольнив позов 51-річного громадянина України Василя Иванищенко і зобов’язав виплатити йому 12 000 євро за нанесення морального збитку. ЕСПЧ визнав правомірною скаргу українця на міліцію республіки, яка застосовувала силові методи впливу після відношення до позивача.

Иванищенко стверджував, що при спробі затримання міліціонери побили його ногами, нанісши травми пахової області, бруньок, грудей і голови. Цього правоохоронцям здалося мало і вони продовжили тортури у відділенні міліції – палили підозрюваному руки запальничкою і прокололи щоку голкою. Затриманий поводився із скаргами в різні українські інстанції, проте вони визнали дії співробітників міліції законними. У 2002 році Иванищенко засудили до пожиттєвого ув’язнення за вбивство, нанесення тяжких тілесних ушкоджень і пограбування.

Це не перше рішення Європейського суду з прав людини на користь громадян України. Всього влада республіки зобов’язана задовольнити позови на 900 000 євро, визнані ЕСПЧ законними.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.