Леонід Черновецький офіційно у відставці

Сьогодні була прийнята відставка глави Києва Леоніда Черновецького. Першого червня мер написав заяву про відхід, і сто десять депутатів його добровільну відставку підтримали. З моменту дострокового припинення його повноважень місто тимчасово очолить Галина Герега, займаюча посада секретаря міського парламенту. Пізніше Герега за дорученням Київської міської ради звернеться до Верховної Ради з клопотанням про організацію виборів нового мера української столиці.

Крім того, на сьогоднішньому засіданні депутати партій БЮТ-Батьківщина і УДАР зажадали подати заяву в генеральну прокуратуру з проханням про ретельну перевірку діяльності Леоніда Черновецького на посаді мера Києва з 2006 по 2012 рік. Віталій Кличко, що очолює партію УДАР двічі намагався зайняти пост глави міста. На початку літа він подав до суду на діючого мера, звинувативши його в розкраданні сімдесяти мільярдів гривен, проте Черновецький суд виграв.

З 2006 по 2010 рік Леонід Черновецький займав пост мера міста і керував Київською міською адміністрацією, наслідуючи закон про столицю. Але в 2010 році законодавство було змінене, і ці дві посади були розділені: столичну адміністрацію очолив Олександр Попов, який фактично і управляв містом, поки Черновецький був відсутній на робочому місці, ховаючись, за деякими даними, в Ізраїлі.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.