Десять років тому в Україні сталася Скнилівська трагедія

Сьогодні, 27 липня, у Львові і по усій Україні почтят пам’ять загиблих на Скнилівському аеродромі в 2002 році. Тоді під час падіння винищувача Су-27 загинули 77 чоловік, з них 28 дітей.

Біля входу на Скнилівський аеродром в каплиці усіх святих відбудеться молитва на згадку про жертв авіакатастрофи. Потім пройде церемонія покладання квітів і вінків до Сегменту пам’яті, що в аеропорту ім. Данила Галицького. Пізніше на Голосковском кладовище буде організовано панахида по загиблих. На вечір сьогоднішнього дня запланований концерт-реквієм Нинуана Вимера – українського композитора і скрипаля.

27 липня 2002 року в 12:52 при виконанні фігури вищого пілотажу винищувач Су-27, пілотований Юрієм Єгоровим і Володимиром Топонарем, не зміг набрати потрібну висоту, зачепив дерево, а потім проїхав крилом по бетонному полю, заповненому глядачами авіашоу. Зіткнувшись з літаком Іл, що стоїть на Скнилівському аеродромі-76, прогримів вибух. Жертвами трагедії стали 49 дорослих і 28 дітей. Обидва пілоти вижили – вони встигли катапультуватися.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.