Україна і Royal Dutch Shell підписали договір про видобуток сланцевого газу

У Давосі підписана угода між Royal Dutch Shell і українською державною компанією Надра Юзовская про розділ продукції при видобутку сланцевого газу. Йдеться про Юзовском ділянці в Харківській і Донецькій областях.

Українське керівництво стверджує, що угода вигідна Україні, оскільки принесе інвестиції, за рахунок яких Україна збільшить власний видобуток газу. Це може статися вже через 5 років. Раніше ця угода була схвалена українським урядом. Міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицкий заявив: Я упевнений, що це дуже важливий крок до енергетичної незалежності. Саме тому ми приділяємо велику увагу стосункам з нашими європейськими партнерами, на даний момент – з компанією Royal Dutch Shell.

Між тим деякі експерти вважають, що технологія видобутку сланцевого газу є екологічно небезпечною, оскільки неминуче руйнує природне середовище – знищуються родючі грунти, забирається великий об’єм води, яка потім стає непридатною для подальшого використання. Ніякі економічні вигоди не можуть виправдати цього, вважають екологи.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.