Литвин підписав мовний закон і передав Януковичу

Спікер Верховної Ради України і лідер Народної партії Володимир Литвин підписав мовний закон. Документ вже переданий на підпис президентові. Раніше спікер відмовлявся підписувати закон і навіть написав через це заяву про відставку.

У вівторок пан Литвин, виступаючи на 12-му з’їзді своєї партії, заявив, що такі вимоги регламенту, тому він як голова ВР вимушений це зробити. Він також повідомив, що звернувся до президента Віктора Януковича і виразив йому своє занепокоєння з приводу правових недоліків законопроекту. Спікер вважає, що документ не забезпечений фінансово, здатний викликати постійне політичне обурення, розмивання правового статусу держави, фактичне підвищення російської мови.

Російська мова може стати регіональною в 13 з 27 адміністративно-територіальних одиницях країни – в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, в Криму, в містах Києві і Севастополі; кримськотатарський стане регіональною мовою в Криму, угорський – в Закарпатській області, румунський – в Чернівецькій.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.