Тігіпко пообіцяв блокувати Раду, якщо не дадуть говорити на росіянинові

Депутати новообраного українського парламенту ведуть запеклі дискусії відносно того, на якій мові виступати у Верховній Раді.

У перші дні сесії ВР нового скликання мовне питання спровокувало зіткнення між представниками більшості і опозиції, які вимагали застосування в стінах парламенту виключно української мови. Найупертіше цю позицію відстоюють депутати від В Свобода, які визначили мовне питання, а також персональне голосування одними з пріоритетів парламентської діяльності. Вони намагаються блокувати трибуну ВР, коли депутати від Партії регіонів виголошують промови російською мовою.

У відповідь з боку представників ПР прозвучали заяви, що вони принципово виступатимуть виключно на росіянинові. Один з керівників Партії регіонів Сергій Тігіпко призвав дозволити депутатам виступати на зручній мові. Він назвав контрпродуктивною і неефективною так звану примусову українізацію і заборону говорити російською мовою. Інакше, додав Тігіпко, Партія регіонів не дозволить нікому виступати з парламентської трибуни.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.