Енергоспівтовариство не виконало свої зобов’язання перед Україною

Костянтин Бородин, директор департаменту нафтової, газової і нафтопереробної промисловості міністерства палива і енергетики України, заявив, що транзит газу з Росії в 2012 році скоротився до 60 млрд кубометрів – на 19 %, в порівнянні з 2011 роком.

Цього року об’єми транзиту цього року складуть 50 % об’ємів транзиту 3-4 роки тому, – відмітив Бородин. Він підкреслив, що Україні все більше потрібне створення консорціуму, оскільки країна є деяким енергетичним мостом, який стоїть на двох берегах. Крім того, за його словами, такий договір матиме сенс тільки у тому випадку, якщо буде вигідним для України.

6 лютого 2013 року в Литві президент Віктор Янукович заявив, що не задоволений співпрацею з Європейською енергетичною спільнотою, оскільки ця організація часто не враховує точку зору Києва. 11 лютого стало відомо, що Україна веде переговори з Росією про створення двостороннього консорціуму з управління українською газотранспортною системою, не сподіваючись більше на Євросоюз. Проте 13 лютого прес-служба МЗС України розповсюдила заява про те, що Україна все-таки розраховує на активність Енергетичного співтовариства в досягненні балансу інтересів між Україною, Росією і ЄС.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.