Депутат-регіонал обізвав мову львів’ян відрижкою

Вадим Колесниченко, український депутат від правлячої Партії регіонів, в ефірі одного з центральних телеканалів зробив образливу заяву про ту псевдоукраїнську мову, на якій розмовляють западенцi.

Львівсько-галицькі діалекти не є українською мовою і тільки засмічують ЗМІ, заявив Колесниченко, додавши, що цей суржик – відрижка західної України, що раніше постійно знаходилася під чиїмсь гнітом. На думку депутата, на сьогоденні, літературній українській мові говорять тільки жителі Східної і Центральної України – Полтавшини, Слобожанщини і Черкащини.

Нагадаємо, Вадим Колесниченко – один з авторів законодавчого проекту про державну мовну політику, який був прийнятий в першому читанні на початку минулого місяця. Планувалося, що наступний розгляд відбудеться ще до того, як депутати підуть на канікули. Проте учора, 2 липня, спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що впродовж найближчих днів документ прийнятий не буде. Оскільки поточний тиждень є останнім перед парламентськими канікулами, то остаточного рішення по резонансному законопроекту доведеться чекати до осені.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.