Закон про мову допоможе автономії українських внз – Табачник

Закон про мови посприяє припливу студентів з інших країн в українські вищі учбові заклади, також закон допоможе розвитку автономії внз. Про це в понеділок, 10 вересня, в інтерв’ю радиостранции Голос Росії сказав міністр утворення України Дмитро Табачник.

Дмитро Табачник сказав, що наявність у внз України програм на різних мовах, а передусім – російською мовою, притягне іноземних студентів, які заплатять університетам, тим самим забезпечуючи купівлю устаткування, розвиток матеріальної бази. Вже третій рік підряд, за заявою міністра, збільшується зростання іноземних студентів. В основному внз орієнтуються, щоб іноземця переходили в магістрат англійською мовою, проте з 55 тисяч іноземців, що приїхали з 130 країн, більшість отримують утворення російською мовою.

Внз Західної України, які категорично відмовляються викладати російською мовою, за словами Табачника, практично втратили студентів-іноземців. Також міністр відмітив, що новий закон про мови жодним чином не ущемлятиме положення державної української мови, і не можна говорити про те, що цей закон проросійський або антиукраїнський. Швидше, це демократичний і ліберальний закон.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.