Декілька тисяч чоловік прийшли на мітинг в Києві на честь 70-річчя УПА

Сьогодні, 14 жовтня, в центрі Києва відбувся мітинг з нагоди 70-річчя створення Української повстанської армії(УПА). За даними міліції, до пам’ятника Шевченка прийшли декілька тисяч чоловік.

Мітингуючі, переважно активісти націоналістичної партії Свобода, тримають в руках партійні прапори. Вимоги учасників маршу : повернути звання Героїв України Степану Бандері і Роману Шухевичу, визнати боротьбу ОУН-УПА національно-визвольною боротьбою української нації і проголосити 14 жовтня державним святом. В той же час під пам’ятником Леніна на бульварі Шевченка на альтернативну акцію КПУ зібралося декілька десятків чоловік. Між двома акціями розміщені декілька загонів міліції і Беркуту по 50 чоловік в кожному кварталі. Останніми роками в Києві під час таких ходів відбувалися зіткнення націоналістів з представниками Комуністичної партії.

УПА як бойове крило Організації українських націоналістів(ОУН) була створена 14 жовтня 1942 року, діяла переважно на Західній Україні і воювала як проти Радянської армії, так і проти німецьких військ.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.