На ЧАЕС будують новий саркофаг

У Україні стартували роботи по будівництву нового безпечного саркофага для Чорнобильської АЕС. Вже виконаний перший підйом однієї з головних складових об’єкту Укриття – східній частині арки вагою 5300 тонн – на висоту 22 метрів.

Операції виконуються за допомогою 40 домкратів, які розміщені на десяти підйомних вежах, кожна заввишки 45 метрів. Як повідомляється на офіційному сайті ЧАЕС, усього буде виконано три підйоми. Арка, площею в 4 футбольні поля і заввишки в 120 м, буде зібрана біля станції, а потім насуває на старий саркофаг над зруйнованим в результаті вибуху енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Аварія на ЧАЕС сталася 26 квітня 1986 року. Вибухнув четвертий енергоблок станції. Загальна площа радіаційного забруднення в Україні в результаті катастрофи склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях. Крім того, від радіоактивного забруднення постраждали 19 російських регіонів з територією майже 60 тисяч квадратних кілометрів і населенням 2,6 мільйона чоловік, а також 46,5 тисяч квадратних кілометрів території Білорусії(23 % від загальної площі).

Українські новини - коротко:

Comments are closed.