Україна відкладає запуск телекомунікаційного космічного апарату Либідь

Україна не запустить телекомунікаційний космічний апарат Либідь в 2013 році, як це планувалося раніше. Причина в тому, що проект був призупинений, оскільки цілих 1,5 року довелося погоджувати орбітальну позицію апарату, розповів Микола Тестоедов, що є генеральним конструктором і гендиректором ВАТ Інформаційні супутникові системи(ИСС) ім. Решетнева.

Контракт на створення супутника Либідь Національне космічне агентство України і компанія MDA підписали 15 грудня 2009 року, вартість контракту – 254 млн $. ИСС виготовляє для супутника платформу, а від MDA отримує ретранслятор, після чого проводить інтеграцію супутника, забезпечує пуск і обслуговування апарату в космосі. MDA повинне також надати два центри управління апаратом і іншу, пов’язану з ним наземну інфраструктуру.

Завдання супутника Либiдь – забезпечення широкосмугового доступу в Інтернет і прямого телемовлення. За планом, апарат доставить на геостаціонарну орбіту Зеніт-2SБ з розгінним блоком Фрегат-СБ. Запуск робитиметься на Байконурі.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.