Янукович: Трубу не продамо, але в оренду здати можемо

Україна не продаватиме свою газотранспортну систему. Про це сьогодні, 22 лютого, заявив президент України Віктор Янукович під час Діалогу з країною.

Швидше за все, ми трубу не продаватимемо нікому, вона залишиться у власності держави, – сказав він. – Можливо, передамо трубу в оренду, щоб орендної плати вистачало на її зміст, а також розділити відповідальність і отримати гарантії прокачування відповідних об’ємів газу. Ми прагнемо до того, щоб це рішення було прийняте в першому півріччі. Гарантій прокачування достатніх об’ємів газу Україні дати не може ніхто, окрім Росії, а тому Київ зацікавлений у відновленні нормальних стосунків в газовій сфері, відмітив президент. За словами Януковича, Україна зацікавлена в трибічному форматі співпраці : за участю Європи як споживача і Росії як постачальника.

Президент пояснив, що коли Україна веде мову про створення газотранспортного консорціуму, то метою є не сам консорціум, а оптимальне використання діючої ГТС, ділянка якої є і в Україні. Нам ГТС цікава тим, що у нас є газові сховища на 35 млрд куб. м в Західній Україні, – додав він.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.