Екс-міністра Юрія Луценка помилували і випустили на волю

Юрій Луценко і Георгій Филипчук отримали свободу. Президент України Віктор Янукович помилував опозиційних політиків – що були міністра внутрішніх справ і міністра охорони довкілля, разом з ще декількома ув’язненими.

Президент підписав указ в неділю, 7 квітня після відповідного прохання Комісії з помилування і звернення уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковской. Юрій Луценко в лютому 2012 року був визнаний винним в здійсненні ряду посадових злочинів і засуджений до чотирьох років позбавлення волі, відбував покарання в Менской колонії. Опозиціонер назвав вирок політичним переслідуванням. Такої ж думки дотримувався Європейський союз, який зв’язував подальшу євроінтеграцію України з вирішенням проблеми вибіркового правосуддя. Відомо, що указ президента про помилування Юрія Луценка не погасив судимості екс-глави МВС.

Виявившись на волі, Юрій Луценко тут же знову захотів в колонію – тепер уже на побачення з екс-прем’єром Юлією Тимошенко, яка і далі відбуває тюремне покарання.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.