Миколаївська область зробила російський регіональною мовою

Сьогодні, 7 вересня, на черговій сесії Миколаївської обласної ради депутати надали російській мові статус регіонального на території усієї області.

Підтримали рішення про реалізацію вимог Закону України Про основи державної мовної політики в Миколаївській області 74 депутати. При цьому вісім обранців проголосували проти такого рішення. В цей час 3 тисячі прибічників і 200 супротивників закону про мовну політику провели свої мітинги біля Миколаївської обласної ради на вулиці Адміральській. Нагадаємо, закон, прийнятий Верховною Радою в липні і підписаний президентом Віктором Януковичем на початку серпня, передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов в роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10 % носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Тепер число регіонів України, що підтримали закон про мовну політику, виросло до восьми. Раніше офіційний статус російській мові був наданий в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Одеській, Харківській і Херсонській областях. Крім того, аналогічне рішення прийняли депутати міськради Севастополя.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.