Україна відповість за видачу Развозжаева перед ООН

Агентство ООН у справах біженців виразило глибоку стурбованість у зв’язку з ситуацією з російським опозиціонером Леонідом Развозжаевим, затриманим в Києві і згодом доставленим в Москву.

За даними агентства, 19 жовтня Развозжаев прийшов в офіс українського відділення управління верховного комісара ООН у справах біженців, де він дізнавався про можливість отримання політичного притулку, а в неділю, 21 жовтня, був заарештований в Москві. Агентство у справах біженців чекає від України ретельного розслідування інциденту. У заяві також говориться, що видача будь-якої людини країні походження в обхід існуючих процедур – грубе порушення міжнародних законів, за яке держава притягатиме до відповідальності. Фізичну недоторканість особи, що шукає міжнародного захисту, повинна забезпечити країна перебування. Офіційний Київ заявив, що не має відношення до вивезення опозиціонера в Росію.

У СІЗО Развозжаев підписав явку з повинною і розповів, як готував масові безлади разом з лідером Лівого фронту Сергієм Удальцовим і Костянтином Лебедєвим.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.