Нацбанк України порадив звикати до скачок курсу гривни

За запевненнями Нацбанку України, що коливання курсу гривни знаходяться під контролем. Зокрема, Валерій Литвицкий – керівник групи радників керівника НБУ – заявив, що Національний банк України дотримується політики стабільного курсу, яка базується на фундаментальних чинниках, а це не означає строгої фіксації курсу, допускаючи короткочасні незначні коливання. І до цих коливань, за заявою Литвицкого, треба починати звикати.

Литвицкий розповів, що ситуація на валютному ринку повністю контролюється і вписується в політику стабільності курсу української гривни при його помірній гнучкості. Він прокоментував нинішнє падіння національної валюти, пояснивши, що подібні коливання не є ексклюзивом нинішньої осені, оскільки вони були і раніше. Як приклад Литвицкий привів ситуацію в серпні цього року, коли курс нацвалюти спочатку дорівнював 8,10 гривен/долар, а потім, незважаючи на несприятливі прогнози окремих експертів, зміцнився до рівня 8,05 гривен/долар.

По уточненню радника глави НБУ, за підсумками вівторка, 4 вересня, курс гривни до долара, який розраховується Нацбанком по сучасних методиках з урахуванням усіх даних, а не по саморобних вимірах, знаходився на рівні 8,09 гривни/долар.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.