У Харкові російська мова відтепер теж регіональний

Харківська міська рада в понеділок, 20 серпня, прийняв рішення про реалізацію на території міста положень закону Про основи державної мовної політики, яке передбачає надання російській мові статусу регіонального. Згідно з новим рішенням, російська мова використовуватиметься в написах на друці, в назвах учбових закладів, в діловодстві місцевого самоврядування, у бланках для документів.

Тоді як на сесії панувала практично одностайність – 76 депутатів з 80 тих, що зареєструвалися проголосували за, біля будівлі міськради зібралися близько ста захисників української мови. Супротивники мовного закону намагалися прорватися у будівлю мерії, але шлях їм перегородила міліція.

Нагадаємо, вже декілька українських міст і регіонів прийняли російську мову як регіональної. Відповідно до нового закону, російська мова отримує статус регіонального там, де він є рідним як мінімум для 10 % населення, а це 13 з 27 адміністративно-територіальних одиниць України. У Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Одеській, Запорізькій, Херсонській областях, а також в Севастополі російська мова вже стала регіональною.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.