Українку, яку викрали в Сирії, шукає і Росія

Зникла в Сирії журналістка Анхар Кочнева є громадянкою України. Раніше повідомлялося, що була викрадена російська журналістка. МЗС України підтвердив, що Анхар Кочнева є громадянкою України. Президент України Віктор Янукович доручив міністерству закордонних справ і іншим органам державної влади вжити усі заходи для звільнення української громадянки.

Українка була викрадена в 20 кілометрах від Хомса у міста Ель-Кусейр. Палестинка по матері, що вільно володіє арабською мовою, Кочнева працювала позаштатним кореспондентом на порталі Ранок.ру і займалася супроводом російських журналістів, що приїжджають в Сирію. Акредитації ЗМІ вона не мала, працювала як фрилансер. У останні місяці Анхар жила в Дамаску і передавала матеріали з гарячих точок сирійського конфлікту. Неодноразово вона виступала по сирійському телебаченню на підтримку правлячого режиму Башара Асада.

Зараз пошуками Анхар Кочневой займається не лише український, але і російський МЗС. У телефонному режимі 12-13 жовтня українка підтвердила факт свого викрадення 9 жовтня бойовиками сирійського опозиційного угрупування.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.