З сьогоднішнього дня українці почнуть отримувати квитанції по сплаті податку на нерухомість

З 15 квітня в Україні набуває чинності податок на нерухомість. Це одне з нововведень останнього податкового кодексу, прийнятого в Україні в 2011 році. З сьогоднішнього дня власники нерухомого майна, підмета оподаткуванню, почнуть отримувати повідомлення про суму нарахованого податку і платіжні реквізити.

Власники квартир площею більше 120 квадратних метрів і будинків, площею більше 250 квадратних метрів, зобов’язані заплатити за кожен квадратний метр житлової площі 1 % від мінімальної заробітної плати. За оцінками експертів, середній внесок по Україні складе близько 300 гривен за квартиру і близько 800 гривен за житловий будинок. Квартири, площа яких перевищує відмітку в 240 квадратних метрів, і удома з площею більше 500 квадратних метрів оплачуються за тарифом 2,7 % від мінімальної заробітної плати за метр квадратний. Заплатити податок необхідно впродовж двох місяців з моменту отримання квитанції.

При цьому якщо власник володіє відразу декількома об’єктами нерухомості, що підлягають оподаткуванню, то він може звернутися в податкові органи з метою визначити, по якому саме об’єкту налічуватиметься податок.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.