Україна ухвалила закон про мовну політику

На вечірньому пленарному засіданні, незважаючи на протести опозиції, ВР України ухвалила в другому читанні закон про державну мовну політику. При необхідному мінімумі 226 голосів за ухвалення закону проголосувало 248 народних депутатів. Цей закон підтримали депутати з Партії Регіонів, Народній партії і комуністи.

Результати голосування вже опубліковані на сайті Верховної Ради. Ухвалений закон зберіг за українською мовою статус державного. Проте тепер на території України гарантовано вільне використання мов, що є рідними для не менше десяти відсотків громадян, що живуть в певних регіонах. До таких мов віднесені російський, болгарський, білоруський, вірменський, ідиш, гагаузький, кримськотатарський, німецький, молдавський, новогрецький, ромский, польський, румунський, угорський, словацький, русинський, кримчацкий і караїмський.

Закон про мовну політику надасть перерахованим мовам, у тому числі і росіянинові, статус, прирівняний до державного. Закон набуде чинності після його підписання президентом України Віктором Януковичем.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.