Українські ЗМІ повідомили про готовність Януковича віддати газопроводи Росії

Українські ЗМІ повідомляють, що на переговорах між президентами України і Росії, що відбулися учора, 26 травня, в Сочі, Віктор Янукович пообіцяв поступитися Росії контролем над магістральними газопроводами в обмін на зниження цін на газ.

За даними української преси, планується створити консорціум з управління українською газотранспортною системою, ключовим учасником якого стане російський Газпром. При цьому структурі під управлінням Олексія Міллера дістануться магістральні газопроводи, а контроль над розподільними монополіями перейде до групи ВЕТЕК Сергія Курченко.

Нагадаємо, Газпром вже зробив ряд кроків для того, щоб понизити залежність від постачань через Україну. Зокрема, запущений газопровід Північний потік, розпочато будівництво газопроводу Південний потік, ведеться робота по розробці плану будівництва газопроводу Ямал-Европа-2(через Білорусь). Раніше українські ЗМІ повідомляли, що Газпром пообіцяв Києву знижку за ціною на газ, якщо Верховна Рада до 1 червня прикмет поправки в законодавство, що дозволяють оренду української ГТС.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.