У ЄС закликають боротися в Україні не з гомосексуалізмом, а з гомофобією

У Євросоюзі глибоко розчаровані прийняттям Верховною Радою в першому читанні закону про заборону пропаганди гомосексуалізму в Україні. Комісар з прав людини Ради Європи Нильс Мужниекс закликає український парламент відкликати проект закону.

Мужниекс заявив, що серйозно стурбований тим фактом, що українські парламентарі можуть схвалити закон, який криміналізує пропаганду гомосексуалізму. У випадку ухвалення закону будуть заборонено багато видів діяльності, наприклад, написання статей, публічні виступи і заходи по захисту прав лесбіянок, геїв, бісексуальності і трансгендеров. За словами Мужниекса, цей закон суперечить стандартам прав людини і рішенням Європейського суду з прав людини, зокрема, відносно права на свободу зборів і асоціацій, права на свободу слова.

Комісар ЄС закликає ВР посилити антидискримінаційні заходи для поліпшення боротьби проти гомофобії. Він вважає, що парламент повинен зіграти лідируючу роль в підвищенні обізнаності громадян відносно того, деякі громадяни піддаються дискримінації або нетолерантності, а також забезпечити повагу до прав людини усіх і кожного.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.