Україна і Кіпр підписали нову угоду, що стосується питань оподаткування

Уряд республіки Кіпр і український Кабінет міністрів підписали Конвенцію, що передбачає вжиття заходів по уникненню подвійного оподаткування і запобіганню ухиленню від сплати податків на прибуток. По цій Конвенції Україна бере на себе зобов’язання відмовитися від надання пільг на оподаткування компаніям, які зареєстровані в цій країні. Подібні пільги передбачалися упродовж останніх тридцяти років.

Нинішня Конвенція покликана замінити Угоду між урядами СРСР і Кіпру, яке було підписано ще в жовтні 1982 року. По новій домовленості Україна отримує право стягувати податки з компаній, які зареєстровані на Кіпрі, згідно з нормативами Українського податкового законодавства. Положення Конвенції поширюватимуться на усі операції купівлі або продажу нерухомості, отримання дивідендів і інших доходів.

Переговори з питання уникнення подвійного оподаткування велися між Україною і Кіпром ще з 1997 року. За заявою керівника ДПС України Олександра Клименко, недосконалість законодавства призводить до того, що країна із-за використання офшорних схем щорічно втрачає близько 100 мільярдів гривен.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.