Мета нового українського законопроекту – боротьба з виведенням валюти в офшори

20 листопада комітет Верховної Ради з питань фінансів відкликав законопроект, метою якого було внесення змін до правил здійснення валютних операцій. Цей законопроект передбачав введення п’ятнадцятипроцентного збору до Пенсійного фонду з кожної операції продажу готівкової валюти, що здійснюється фізичними особами. Причина відгуку – необхідність допрацювати представлений документ і погоджувати позиції громадськості, Кабміну і Нацбанку.

Якщо парламент України все-таки ухвалить законопроект, що передбачає введення збору з операцій продажу валют, податкова міліція займатиметься відстежуванням тільки тих операцій, сума яких більше 15 мільйонів гривен. Це пообіцяв Юрій Артаманюк – заступник керівника Податкової міліції. За його словами, обмін валюти, що здійснюється більшістю громадян, контролюватися не буде.

Співробітники податкової міліції не займатимуться звичайними громадянами. Увага податкової буде в основному зосереджено на ділках, що представляють тіньовий сектор економіки. Співробітник податкової поліції повідомив, що за допомогою тіньових валютних операцій за два роки з України на офшорні рахунки було виведено більше 50 мільярдів доларів. Якщо при кожній такій операції необхідно буде заплатити п’ятнадцятипроцентний збір, операції перекладу валюти в офшор стануть для тіньового сектора економічно невигідними.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.