Так званий мовний закон, що набув чинності, знайшов відгук далеко не в усіх українських серцях

На думку незалежних експертів, ухвалення мовного закону – передвиборна гра правлячої партії, тому як усе життя в Україні зараз зводиться до очікування виборів у Верховну Раду, призначених на 28 жовтня. Вже очевидно, що до парламенту пройдуть чотири політичні сили – правляча Партія регіонів, комуністи, УДАР під верховенством боксера Віталія Кличка і Об’єднана опозиція, створена злиттям БЮТ і інших непокірних партій – прибічників Юлії Тимошенко. Хто отримає більшість – питання досі залишається відкритим.

Існує думка, що після виборів мовний закон зазнає кардинальні зміни – його або взагалі відмінять, або змінять до невпізнання. Політологи упевнені, що Партія регіонів проштовхнула закон про надання ряду мов статусу регіональних в популістських цілях. Проте, судячи з останніх соціологічних опитувань, рейтинг правлячої сили після ухвалення мовного закону не збільшився, а навпаки, остаточно розколов Україну на дві частини.

Електорат жил спокійно лише до тих пір, поки проект Не педалював, усі говорили на тій мові, яка їм подобалася, не надаючи особливого значення тому, що документообіг і спілкування влади з населенням проходить на державній мові. Різке вкидання закону про мови перед парламентськими виборами уразило кардинально протилежну ціль. Тепер в країні усі чітко розуміють – є свої і чужі.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.