Суд відхилив позов по відмові ЦВК в реєстрації Тимошенко і Луценка

В суботу, 11 серпня, київський апеляційний адміністративний суд відмовив в задоволенні позову опозиції, в якому оспорювалася відмова ЦВК в реєстрації кандидатами в народні депутати екс-прем’єра України Юлії Тимошенко і колишнього главу МВС Юрія Луценка, які в даний момент відбувають покарання.

За повідомленням першого заступника керівника партії Батьківщина Олександра Турчинова, це рішення апеляційного суду партія збирається оспорити і звернутися до Вищого адміністративного суду, де впродовж трьох днів скарга має бути оспорена.

Нагадаємо, що раніше Центральна виборча комісія України зареєструвала передвиборний список партії Батьківщина, проте було відмовлено в реєстрації колишньому екс-прем’єрові Юлії Тимошенко, яка йшла в списках першим номером, а також і екс-главі МВС Юрієві Луценку – п’ятому номеру. В якості причини відмови була названа непогашена судимість. Після цього, 9 серпня, об’єднана українська опозиція Батьківщина звернулася до Київського апеляційного суду з позовом про відміну рішення ЦВК. В якості аргументів, опозиція вказала, що за українською Конституцією наявність судимості є основою для відмови в обранні депутатом ВР, в даному ж випадку йшлося про реєстрацію особи кандидатом.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.