Українська влада підтримує неонацистів

Діюча українська влада прямо і побічно підтримує неонацистів і сама впроваджує фашистську ідеологію, вважає директор української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов.

“Складання реакційних ідей з революційними почуттями дає в результаті фашистський тип особі”. Игнацио Силоні.

“Йде жахлива фашизація країни”, — заявив Корнілов у вівторок на прес-конференції, присвяченій інциденту з підпалами двох київських книжкових магазинів, що торгують літературою російською мовою.

Невідомі в ніч на суботу підпалили в Києві два магазини мережі “Книжковий супермаркет”. За декілька тижнів до цього в один з цих магазинів поступив лист, в якому містилася вимога прибрати усю російськомовну літературу, оскільки вона нібито шкодить українській культурі. Крім того, автори листа вимагали прибрати з прилавків книги Олеся Бузини(він відомий як автор книг “Вовкулак Тарас Шевченко” і “Таємна історія України-Русі”, які викликають люте неприйняття з боку українських націоналістів). Міліція порушила кримінальну справу за фактом умисного ушкодження майна.

“Мене вражає реакція деяких українських ЗМІ, деяких офіційних діячів, які намагаються представити ці підпали як такі побутові хуліганські інциденти, як деякі розбирання конкурентів на книжковому ринку”, — сказав експерт.

За словами Корнілова, деякі київські газети, уявляючи озвучену ним версію про те, які коштують за цими підпалами радикальні націоналістичні організації, назвали цю версію “тенденційною і бездоказовою”. Проте, відмітив політолог, на сайтах цих організацій були розміщені мало не анонси цих(і інших) акцій. Наприклад, сайт однієї націоналістичної організації дав інформацію про підпали книжкових магазинів під дуже характерним заголовком “Ну, попереджали ж”!

“Хто опанує вулицю, володітиме державою”. Йозеф Геббельс.

У тексті говориться, що ще 1 лютого 2009 року організація звернулася до усіх патріотів України із закликом почати широкомасштабну безстрокову акцію під гаслом “Не дозволиш нікому заплямувати ні слави, ні честі твоєї нації”. А 4 лютого один з підрозділів цієї ж націоналістичної організації звернувся до власників деяких книжкових магазинів із закликом “вилучити ворожу літературу з продажу, особливо книги відомого українофоба Олеся Бузини”.

У публікації на сайті націоналістів вказується, що “багато чесних підприємців віднеслося до наших слів з розумінням і виконали свій громадянський обов’язок — очистили свої торгові точки від ворожої макулатури”. Але нашлися і такі, хто заклик націоналістів проігнорував і продовжують “отруювати душі українців”. І це змусило “патріотів покарати знахабнілих яничар”. Повідомляється, що 20 лютого в місті Івано-Франківську чорнильні бомби не на одній торговій точці “влучно пояснили продажним торгашам, що до слів бандерівців потрібно прислухатися, бо тільки одним чорнилом не обійдеться”.

“Міністр Геббельс виключив Генріха Гейнеа з енциклопедичного словника. Одному дана влада над словом, іншому – над словником”. Дон-Аминандо.

Зачитавши це і інші подібні повідомлення, Корнілов відмітив, що “ці заклики(націоналістів) абсолютно проігнорували і українські ЗМІ, і правоохоронні органи — і такі акції дійсно пішли по всій країні”.

“Вивішуються на цих сайтах фотографії знищених книг, книжкових лотків, залиті чорнилом книги, у тому числі книги Олеся Бузини. Мене вражає і реакція літературного співтовариства. Адже зрозуміло, що Бузиною тільки націоналісти не обмежаться”, — сказав політолог.

Він також додав, що на початку квітня вже був інцидент, коли в одному з міст був розгромлений стенд з “антиукраїнськими” книгами відомої письменниці Оксани Забужко. Про цей епізод також повідомляє один з націоналістичних сайтів, пояснюючи, чому творчість Забужко слід вважати “антиукраїнською”.

“Навіщо націоналізувати банки і заводи? Ми націоналізуємо людей”. Адольф Гітлер.

“Українська влада, бачачи усе це, знаючи усе це, ніяк не реагує — якщо тільки не підтримує ці акції. У Одесі усі ці насаджувані владою ідеї вже привели до трагедії, до загибелі молодої людини. Але що відбувається далі? Увесь Інтернет забитий закликами мстити, вбивати, домагатися того, щоб усі “вороги України боялися заходити в під’їзд”. А по Одесі під прикриттям міліції, у супроводі міліційних машин з блималками, перекривши вулиці без жодного дозволу і попередження, неонацисти провели марш. І усе це робиться зі схвалення і за підтримки влади”, — заявив Корнілов.

Він також повідомив, що на сайті “Бандерівець” інформація про підпал двох київських магазинів стоїть під заголовком: “Акцію “Не дозволиш нікому заплямувати ні слави, ні честі твоєї нації” підтримали кияни”.

“Радикальні націоналісти і неонацисти самі беруть на себе відповідальність, але влада мовчить. Мало того, цих хлопчиків називають патріотами, а то, що вони використовують нацистську символіку. це називається дитячими витівками. Ющенко і його команда, по суті справи, підтримують, прямо або побічно, подібні організації”, — резюмував експерт.

Письменник Олесь Бузина, чиї книги викликають лють у націоналістів, відмітив, що жодна з екстремістських націоналістичних організацій прямо не узяла на себе відповідальність за підпали, “але вони усі схвалили це”.

Глава СБУ з розумінням віднісся до реклами Waffen SS у Львові

“Я народилася гречанкою і помру гречанкою. Вони народилися фашистами і помруть фашистами”. Мелина Меркури.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.