Україні на видно асоціації з ЄС: Берлін вимагає звільнення Тимошенко

Звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко могло б усунути перешкоду для підписання угоди про асоціацію Україна-Євросоюз, заявив посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль.

Дипломат вважає, що ця угода буде доленосною для України, воно фактично визнає європейську приналежність України. Брюссель і Берлін дуже вітали помилування Юрія Луценка. Очевидно, що і звільнення Юлії Тимошенко усунуло б величезну перешкоду на нашому загальному шляху у Вільнюс, – сказав Вайль. У Вільнюсі(Литва) в листопаді пройде саміт Східного партнерства, на якому очікується підписання угоди про асоціацію. Проте, на думку посла, звільнення Тимошенко – не єдина перешкода для підписання Угоди.

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС прийняла виведення, в яких заявив про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту Східного партнерства, запланованого на листопад 2013 року. Умовами для підписання угоди для України були зміна виборчого законодавства, вирішення проблеми виборчого правосуддя і продовження реформ.

Українські новини - коротко:

Comments are closed.